מעקותמעקות או לא להיות!


אנשים רבים חושבים שמעקות הן עניין של בטיחות בלבד, וחושבים שאם אין ילדים קטנים בבית - אפשר ואפילו רצוי לוותר עליהן. אני כאן כדי להגיד לכם שלא כך הדבר! מעקות הם חלק חשוב מאוד בעיצוב של הבית. יש להן חלק במראה הכולל של הבית, ואי אפשר להתעלם מהם. קיימים בתים רבים שבהם המעקות נותנים את הטון של הסגנון לבית כולו. עיטורים עדינים שמופיעים על המעקות יכולים להפוך את הבית למעוצב בצורה יפה יותר.

אנו רוצים לחשוב שהעיצוב של שאר הבית חשוב יותר, אך גם למעקות, כמו לכל אביזר בבית, יש חלק נכבד במראה הכולל של הבית.  מעקות עשויים בדרך כלל ממוטות מתכת בצבעים שונים. כיום ניתן למצוא מעקות בכל צבע שתדמיינו, אך למרות זאת, הצבע הנפוץ ביותר הוא שחור, אפור או לבן. צבעים סטנדרטים אלה שמתאימים לכל צבע אחר בסקאלת הצבעים, נפוצים בעיקר בישראל.

למרות זאת, ניתן למצוא גם צבעים בולטים יותר כמו כחול, אדום ועוד. צבעים אלה נפוצים פחות בבניינים, ויותר בבתים פרטיים, שם העיצוב הוא מאוד אינדווידואלי ותואם את הבית, החצר ואת האופי של הגינה של בעל הבית. כך למשל, בעל הבית שבגינתו צומחים ורדים, יכול לבחור מעקות בצבע אדום, שכן הצבעים של הפרחים מתאימים לצבע של מעקות החלונות.


אף שזה נשמע קשה ומבלבל לבחור מעקות, עליכם לנסות לעשות זאת בשמחה ובכיף. כל אלמנט שאתם בוחרים להוסיף לבית חייב להיעשות בצורה מלאת מצב רוח. מעקות, בדומה לאביזרים אחרים לבית, ילוו אתכם במשך שנים, ולכן חשוב מאוד לבחור אותם ולהתקין אותם בצורה הנבונה ביותר.

 

מפת אתר